Конференція Німецької служби академічних обмінів DAAD «Модуль – навчальні програма – диплом: що відбувається у спільних програмах?»

11 листопада 2017 року Інформаційний центр у Києві Німецької служби академічних обмінів DAAD під керівництвом доктора Гізели Ціммерманн ініціював проведення конференції під назвою «Модуль – навчальна програма – диплом: що відбувається у спільних програмах?».

Відкрив конференцію доктор Штефан Гайфес, DAAD, керівник сектора «Транснаціональна освіта та коопераційні програми». Доктор Гайфес назвав три важливі рівні німецько-української співпраці: особисте спілкування між науковцями; освітні програми, що допомагають впровадженню освітніх реформ в Україні; діалог із громадським суспільством.
Міністерство освіти і науки України на конференції представляв Юрій Рашкевич. Під час виступу заступник міністра наголосив на важливості інтернаціоналізації української вищої освіти, а також зазначив, що понад 60 університетів України вже сьогодні співпрацює з університетами Німеччини. Дуальна освіта дозволить вивести навчальні програми на новий рівень, доцільно використати досвід Німеччини у забезпеченні співпраці між університетами та бізнесом.

З доповіддю про налагодження німецько-української співпраці між університетами виступив професор Альфред Форхель, президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана.
Світлана Шитікова, директор Національного офісу Еразмус+ в Україні, розповіла про можливості залучення фінансування для підтримки співпраці з університетами Німеччини за програмою Європейського співтовариства Еразмус+, зокрема про міжнародну кредитну мобільність студентів та співробітників університетів.
Про правові умови коопераційних угод та подвійних дипломів у Німеччині розповіла Карен Шлютер. Відповідне українське законодавство проаналізувала професор Юлія Ващенко і представила доповідь «Правові засади угод про співробітництво та спільних програм з іноземними закладами вищої освіти в Україні».

Олена Шаблій, керівник Центру німецького права, керуючись власним досвідом реалізації спільних проектів, сформулювала своєрідний рецепт успіху таких проектів. Це «три М»: перша ‑ особиста Мотивація людей, задіяних у проектах співпраці як з української сторони, так і з німецької; друга ‑ необхідність мати Мужність і рішучість до дій; і третя «М» це Море нюансів у сенсі неможливості передбачити все, що може чекати учасників проекту в ході його реалізації, тож необхідно бути готовими постійно шукати рішення в нестандартних ситуаціях.

З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням: